O nas

Ewolucja czy rewolucja?

Psy towarzyszą naszej rodzinie od zawsze. Na początku chcieliśmy mieć psa, po prostu psa i tak trafił do nas najpierw "bokseropodobny" Hektor. Był naszym obrońcą, stróżem mieszkania i opiekunem naszych dzieci. Potem zainteresowały nas psy rasowe i tak zostaliśmy w roku  1997 szczęśliwymi posiadaczami suki doga de Bordeaux o imieniu Margot. Od niej zaczęła sie nasza przygoda z wystawami i to właśnie ona dała pomysł na nazwę naszej hodowli, ponieważ była ruda i miała nieco wiedźmowaty charakter.

Rewolucja życiowa przebiegała gwałtownie, bo psy zdominowały nasze życie i zmieniły w nim wszystko, łącznie z miejscem zamieszkania. Przeprowadziliśmy sie na wieś i tak powstało Wiedźmionwo Rude, czyli siedziba naszej hodowli.

Zadaniami hodowlanymi podzieliliśmy sie sprawiedliwie i każdy z członków naszej rodziny ma swój udział w hodowli.  

Priorytetem w naszej hodowli jest troska o zdrowie i psychikę naszych zwierząt. Wszystkie psy używane w hodowli posiadają komplet aktualnych badań. Jako pierwsi w Polsce przebadaliśmy genetycznie psy na PLL.  Prowadzimy hodowle zgodnie z etyką hodowlaną, a nabywcy szczeniąt mogą zawsze liczyć na naszą pomoc i wiedzę.

Sprawiają nam wiele radości. Jesteśmy dumni z ich sukcesów wystawowych, oraz cieszymy się również z tego, ze szczenięta u nas urodzone maja dobre, szczęśliwe życie i niosą radość innym ludziom. Nasze psy mają całodobowa opiekę i pomoc weterynaryjną.

Pozdrawiamy i zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

 

krzysztof

Krzysztof Kurzownik

Senior rodu, odpowiedzialny za całokształt i logistykę, na mojej głowie jest utrzymanie psów i wszystkie sprawy związane z prowadzeniem hodowli.

danusia

Danuta Kurzownik

Inż. zootechnik, całodobowa opieka nad psami, żywienie, odchów szczeniąt i ich socjalizacja.

matys

Mateusz Kurzownik

Technik wet., inż. zootechnik, opieka weterynaryjna i profilaktyka.

zuza

Zuzanna Kurzownik

Technik wet., mgr inż. Zootechnik, zajmuje się haendlingiem i fotografowaniem psów.

kalina

Kalina Kurzownik

Dyplomowana pielęgniarka, asystentka weta.

celinka

Celina Kurzownik

Najmłodsze wiedźmiątko, które aktualnie oddające się głównie spaniu i konsumpcji mleka, pod czujnym okiem jednej z najstarszych naszych suk Witch Od Rudej Wiedźmy.